Úspora nákladů na provoz bazénu

Na grafu vidíme tepelné ztráty nezakrytého a zakrytého bazénu – zakrytím bazénu ušetříme cca 60 % energie potřebné na ohřev bazénové vody a při použití solárních lamel navíc získáme dalších 10-15% energie ze slunečního záření. Použití solárních lamel pro venkovní bazény nahrazuje zároveň komplikované připojení solárních článků pro ohřev bazénové vody.

tepelne ztraty

Ekonomická návratnost ceny lamelového zakrytí SAFEPOOL u vnitřních bazénů se díky podstatné úspoře tepelné energie pohybuje v rozmezí 12-18 měsíců, u venkovních bazénu je tato hodnota cca dvojnásobná.

Teplota vody pod lamelovým zakrytím se solárními lamelami

teplota vody pod lamelovym zakrytim

Teplota vody v bazénu pod lamelovým zakrytím bývá v průměru o 6-8 st. C vyšší než teplota nezakrývaného bazénu

uspory 1   uspory 2

Spotřeba chemických přípravků se při zakrytí bazénu lamelami výrazně sníží ve srovnání s nezakrytým bazénem. A to díky nižšímu odpařování a ochraně vody před světlem a UV-zářením. Chlorové přípravky jsou pomaleji odbourávány a tma zabraňuje množení mikroorganismů a řas, které pro svůj život potřebují světlo. Při použití lamelového zakrytí u vnitřních bazénů dochází také k podstatnému snížení vypařování vody, a tedy ke snížení nákladů na odvlhčení bazénové haly a zamezení kondenzaci páry na chladných místech.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám odpovíme na všechny Vaše otázky.

Telefonujte

+420 777 646 062

Najdete nás

Lukov 12, 411 45 Úštěk
okr. Litoměřice

Zastihnete nás

Po - Pá: 8:00 - 14:00
nebo po telefonické domluvě

 

Email

bazeny.cl@gmail.com