Vyberte stránku

Nejčastější otázky

Jaký je rozdíl mezi PVC a polykarbonátovými lamelami?

PC (polykarbonát) oproti PVC tři zásadní výhody, díky kterým zaručuje vyšší užitnou hodnotu lamelového krytu:

  • lépe odolává vysokým teplotám (taví se při teplotě 140°C, zatímco PVC při 70°C)
  • má vyšší průhlednost
  • je odolnější proti kroupám (vyšší rázovou pevnost)

Kromě estetických výhod nabízí polykarbonát také zvýšenou odolnost vůči vnějším vlivům a lamelové zakrytí tím dosahuje delší životnosti.

Jak správně zazimovat lamelové zakrytí?

Základním pravidlem je, že při mrazu se nikdy nesmí s lamelami manipulovat. Lamelové zakrytí u venkovních bazénů se buď nechává rozvinuté na hladině bazénu, voda se chemicky ošetří, odpojí se el. napájení motoru navíjení, aby nemohlo dojít k jeho náhodnému spuštění a motor se případně odmontuje a zakonzervuje na zimu (nesmí být nikdy zaplaven). Doporučuje se navíc celý bazén i s lamelovým krytím překrýt levnou zimní plachtou jako ochranou před spadem listí a jiných nečistot, které mohou zabarvit lamely. Druhou variantou je, že se lamely navinou na válec, odpojí se veškeré el. napájení a celý návin rolety se překryje igelitovou nebo zimní bazénovou plachtou.

Zakrytí oválného bazénu ?

Použití lamel na zakrývání oválnéhých bazénů přináší vždy uržité komplikace je nutné umístit navíjecí zařízení do nejširšího místa nad bazén a zajistit posun navijáku. Na následujících fotografiích jsou zobrazena možná řešení. Na společnou navíjecí tyč se vždy navíjejí dvě lamely.