Bezpečnostní univerzální plachta

Bezpečnostní univerzální plachta je jednoduše použitelná pro všechny typy bazénů. Plachta neleží na vodní hladině, ale přesahuje přes okraj bazénu z každé strany +25 cm. Mezi vodní hladinou a plachtou vzniká tepelný izolační polštář, hlavní výhodami jsou:

  • BEZPEČNOST – Ochrání Vás, Vaše děti a domácí zvířata před pádem do bazénu
  • Eliminuje tepelné ztráty bazénu – prodloužení sezóny a vyšší užitná hodnota kompletu
  • Zabraňuje odpařování bazénové vody
  • Chrání bazén před nečistotami
  • Snižuje spotřebu bazénové chemie
  • Provedení „SOLAR“  je transparentní – paprsky prochází skrz plachtu a dochází tak k ohřevu bazénové vody

Bezpečnostní plachta je vyrobena z PVC fólie, která je navíc zesílena tkaninou, jež zvyšuje pevnost plachty. Každých 80 až 100 centimetrů je plachta zesílena tyčí z duralové slitiny. K dalšímu vybavení také patří ruční navíječ, navíjecí a fixační tyč, nerez hmoždinky a rychloúchyty. Celoroční bezpečnostní bazénová plachta je vhodná pro zapuštěné, částečně zapuštěné a nadzemní obezděné bazény všech tvarů a typů. Na rozdíl od bazénového zastřešení, nenarušuje vzhled zahrady a z finančního hlediska je její nespornou výhodou třetinová cena oproti bazénovému zastřešení či lamelovému zakrytí.

Plachty na bazény dodáváme a instalujeme ve 2 variantách: „UNIVERSAL“ a „SOLAR“

Universal

Solar

KOTVENÍ

Bezpečnostní bazénovou plachtu je zapotřebí kotvit do podbetonované dlažby. Nedoporučujeme kotvení do nezpevněných podkladů (tzn. dlažby volně položené na zhutnělé podklady, nebo beton). V těchto případech by plachta nebyla řádně ukotvena a nemohla by tak plnit bezpečnostní funkci, dále by mohlo by dojít k pohybu dlažby a plachty.

STÁČENÍ

V jedné ze dvou základových trubek je umístěna příprava pro stáčení, na kterou se klika nasadí. Následně se plachta začíná stáčet a to včetně nosných trubek.  Po stočení zůstane plachta ležet v roli za bazénem. Vždy je zapotřebí si promyslet na kterou stranu se plachta bude stáčet. Doporučujeme plachtu stáčet směrem od schodiště, žebříku apod., aby ve stočeném stavu nestála v cestě vstupu do bazénu. Bezpečnostní bazénovou plachtu stočí za 2-3 minuty pouze jedna osoba s použitím ruční stáčecí kliky s redukčním převodem 4/1 (doporučujeme) nebo automatické kliky COOL s motorovým pohonem. Pro částečně zapuštěné nebo nadzemní obezděné bazény nad 0,5m nabízíme také ruční stáčecí kolo.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám odpovíme na všechny Vaše otázky.

Telefonujte

+420 777 646 062

11 + 9 =

Najdete nás

Lukov 12, 411 45 Úštěk
okr. Litoměřice

Zastihnete nás

Po - Pá: 8:00 - 14:00
nebo po telefonické domluvě

 

Email

bazeny.cl@gmail.com