Bazény s těžkou folii

Technologie vhodná pro stavbu luxusních bazénů libovolných tvarů a velikostí. Obvodové zdivo je vystavěno z polystyrénových thermobloků nebo betového ztraceného bednění. Tento skelet je pak ve vodorovném i svislém směru vyztužen ocelovou  armaturou a dutiny stěn jsou vyplněny betonem, což zaručuje maximální pevnost a samonosnost stavby. Materiál stěn má vysoký tepelný odpor a tak nedochází k úniku tepla akumulovaném ve vodě do okolní země. Vnitřní povrch je vybroušen do hladka a následně vystěrkován speciální hmotou. Poté jsou stěny a dno bazénu potaženy podkladní textilií, která vyrovnává drobné nerovnosti ve dně a na stěnách. Konečný viditelný povrch bazénu je tvořen folií těžkou PVC folii  silnou 1,5 mm a vyztuženou textilní tkaninou. Díky použité technologii lze vytvořit v bazénu  jakýkoli tvar bazénového schodiště.

Betonové bazény mohou být vyrobené dvěma způsoby:

Skimmerové – umístěním hladinového sání vody ve stěně bazénu. U této varianty je hladina vody asi 10 cm pod úrovní horní hrany bazénu. Bazénová voda je skimmerem nasávána do filtračního zařízení a zpět do bazénu se vrací čistá, vtokovými tryskami. Bazény se skimmerem je vhodné doplnit bazénovým lemem.

Semipřepadové – vhodné zejména pro bazény s podvodní lamelou, přepad je pouze na jedné nebo dvou stěnách bazénu.

Přepadové – okolo celého bazénu je vytvořen žlábek překrytý mřížkou. žlábkem jsou cenově a stavebně náročnější, ale bazén získá luxusní vzhled. Místo bazénového lemu je min. 20 cm široký žlábek, kterým se odvádí voda do retenční nádrže a pak přes filtrační zařízení čistá zpět do bazénu.

Výhody pro betonové bazény s těžkou folii:

  • ze všech typů bazénů má betonový bazén nejdelší životnost těžké bazénové fólie mají ověřenou životnost 30 let
  • vysoká odolnost folie proti mechanickému namáhání
  • vysokou stálostí barevného odstínu a odolností proti ultrafialovému záření
  • jakýkoliv tvar a rozměr betonového bazénu, dno betonového bazénu může být rovné, šikmé i odstupňované
  • velký výběr barevných odstínů, díky kterému je možné betonový bazén dokonale přispůsobit okolí

 

Pro více informací nebo konkrétní cenovou nabídku nás kontaktujte nás na bazeny.cl@gmail.com nebo na 777 646 062.